Warszawa: będą pieniądze na modernizację Polonii?

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Rada Warszawy zamierza przeznaczyć 5 mln zł na projekt dalszej przebudowy stadionu Polonii. Głosowanie w czwartek.

Reklama

Gdy wniosek zostanie przegłosowany, możliwe, że już w 2008 roku nastąpi kolejny etap modernizacji Konwiktorskiej. - Jeśli projekt budowlany będzie gotowy, to w marcu podczas rewizji budżetu miasta znajdą się środki na realizację inwestycji - wypowiedział się na oficjalnej stronie klubu radny LiD Tomasz Sybilski.

Następną częścią przebudowy będą: dokończenie prac na trybunie głównej, remont pływalni i rozpoczęcie budowy hali do koszykówki. Na trybunie głównej stadionu piłkarskiego miałyby powstać loże dla VIP-ów (około 300 miejsc), zupełnie zostanie też zmieniona jej dolna część. Zlikwidowany zostanie ziemny nasyp, a na jego miejscu staną szatnie spełniające normy UEFA (minimum 100 m kw.), które przykryją miejsca dla widzów.

Hala będzie elementem klubowego kompleksu powiązanym funkcjonalnie ze stadionem piłkarskim, tu umieszczone zostanie m.in. centrum odnowy biologicznej. Na przyszły rok zaplanowana jest także budowa treningowej bieżni lekkoatletycznej w parku Traugutta - będzie to jednak inwestycja dzielnicy Śródmieście.

Reklama