Stadion Wisły imienia Henryka Reymana

źródło: Dziennik Polski / wislakrakow.com; autor: Gutek

Prezydent Krakowa opracował projekt uchwały w sprawie nadania imienia Henryka Reymana stadionowi miejskiemu przy ul. Reymonta 22, gdzie swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków.

Reklama

W uzasadnieniu wyboru czytamy między innymi: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz nawiązując do dobrej praktyki stosowanej na całym świecie polegającej na nadawaniu ważnym obiektom sportowym imienia wybitnych sportowców postanawia się uczcić pamięć zasłużonego krakowskiego piłkarza, wielkiego patrioty - Henryka Reymana.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono również, że w kontekście Mistrzostw Europy 2012 nadanie imienia stadionowi stwarza miastu doskonałą okazję do promocji poprzez sport i nawiązanie poprzez postać Henryka Reymana do pięknej, liczącej ponad sto lat tradycji TS Wisła Kraków.

Projekt uchwały jest niejako odpowiedzią na zgodne przeświadczenie całej wiślackiej społeczności, ze to właśnie legendarny napastnik "Białej Giwazdy", nieskalany autorytet moralny, wielki patriota, powinien zostać patronem stadionu.

W poświęconej mu książce pt. "Z Białą Gwiazdą w sercu", autor - Paweł Pierzchała - pisze między innymi tak: Na wiślackim niebie nie brakuje piłkarskich gwiazd. W przeszło stuletniej historii Wisły jedna świeci jaśniej od innych. To gwiazda Henryka Reymana. Do Wisły trafił w 1910 r. i pozostał jej wierny aż do śmierci. Współczesnych zadziwiał swym oddaniem i poświęceniem dla "Białej Gwiazdy". Wisła i Reyman to było jedno. Raduje więc fakt, że dzięki nadaniu jego imienia wiślackiemu stadionowi, ta jedność zostanie jeszcze bardziej umocniona.

Reklama