Na stadionie Śląska zainstalowano podgrzewaną murawę

źródło: Słowo Sportowe

W piątek zakończył się montaż podgrzewanej murawy na stadionie Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej.

Reklama

Sama instalacja została założona już kilka dni temu, natomiast we wtorek rozpoczęto wykładanie murawy. Przywieziono ją aż na dwunastu tirach z Austrii.

- Na brak pracy przez tych kilka dni nie mogliśmy narzekać. Do rozłożenia było aż 530 rolek trawy - wyjaśnił Jakub Piotrowski, przedstawiciel firmy zajmującej się całym przedsięwzięciem.

Wrocławski obiekt nie jest pierwszym w Polsce, na którym została położona taka sama instalacja i murawa. Wcześniej trafiła ona na stadiony w Poznaniu, Bełchatowie i Łęcznej. Taka sama nawierzchnia jest też na stadionach narodowych w Budapeszcie i Bukareszcie, a także na boisku treningowym austriackiego Wackera Innsbruck.

- Na instalację jest pięć lat gwarancji. Natomiast na trawę nie ma żadnego poręczenia. Jesteśmy jednak przekonani, że będzie dobrze służyła grającym na niej piłkarzom - twierdzi Piotrowski.

Zawodnicy Śląska będą musieli jednak poczekać jeszcze z rozpoczęciem treningów i gry na Oporowskiej. Pierwszy mecz rozegrają tu dopiero 1 marca. Ich rywalem w sparingu będzie Lechia Zielona Góra.

- Niezależnie od tego, czy zima będzie ostra, czy łagodna, gwarantujemy, że murawa będzie zielona. Będzie przecież cały czas podgrzewana - dodaje Piotrowski. Średnia temperatura grzałek to dwa stopnie Celsjusza. Może się ona jednak zmieniać, w zależności od temperatury na dworze.

Reklama