Lubin: w styczniu rusza budowa

źródło: własne / Forum Zagłębia Lubin; autor: Gutek

Zakończyły się prace rozbiórkowe na obiekcie lubińskiego Zagłębia. Po nowym roku rozpocząć ma się właściwa budowa.

Reklama

Trwające od połowy września wyburzanie części wałów ziemnych, kilka dni przed świętami dobiegło końca. Nadszedł czas na konkretne prace budowlane. W pierwszym etapie modernizacji wznieść się mają trzy trybuny nowego stadionu Zagłębia - dwie za bramkami, jedna wzdłuż boiska.

- Trwa uzyskiwanie pozwolenia na budowę, a precyzyjniej mówiąc - zmiana pozwolenia w związku z modyfikacją projektu - pisze na internetowym forum Zagłębia Mariusz Bober, przewodniczący Rady Nadzorczej klubu.- Właściwie, zostały już tylko dwie kwestie, w czwartek byliśmy w tej sprawie w Urzędzie Miasta, w piątek u Starosty. Rokowania są pozytywne. Jeśli nie wyskoczy nic nowego, to w styczniu powinniśmy dostać potrzebne decyzje i ruszą wtedy prace budowlane. - pisze Bober.

Prezes Rady Nadzorczej Zagłębia odniósł się też do dalszych losów pozostałości po pracach wyburzeniowych. - W czasie rozbiórki wałów, ziemia marnej jakosci (...) była wywożona na wysypisko. Pozostała częśc, przydatna, składowana była za stadionem. Będzie ona potrzebna w dalszych etapach budowy - kończy Bober

Reklama