Frekwencja: 17. kolejka Orange Ekstraklasy

źródło: własne / 90minut.pl

51 000 kibiców odwiedziło stadiony w ostatniej kolejce tego roku. Średnio na mecz 6 375 kibiców, a zdecydowanie najwięcej w Poznaniu i Krakowie.

Reklama

15 000 kibiców na Bułgarskiej to zdecydowanie najwięcej w lidze, ale najmniej w sezonie na meczu Lecha. To wyraźny znak, że najwyższy czas zacząć przerwę zimową tym bardziej, że rywalem była Korona Kielce. Skromne zwycięstwo 1:0 dało Lechowi awans na trzecie miejsce w lidze.

13 000 to liczba kibiców Wisły na meczu z Zagłębiem Lubin. Choć mecz nie stał na najwyższym poziomie, przysporzył wie wielu emocji. Kibice opuszczali stadion rozśpiewani po zwycięstwie 2:1, które pozwoliło zachować 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią.

I to właśnie Legia jest tuż za Wisłą w dzisiejszym zestawieniu. 9 500 widzów (w tym 800 z Zabrza) na Łazienkowskiej oglądało odzyskującą tempo Legię. Klasyk z Górnikiem skończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Pozostałe wyniki zaniżały średnią. 5 000 kibiców podczas pojedynku na Stadionie Śląskim oglądało Ruch Chorzów i Cracovię. Gospodarze prezentują się w tym sezonie nieźle, choć zwykle czegoś im brakuje do zwycięstwa. Tym razem się udało- Cracovia wracała do Krakowa z bagażem dwóch bramek.

4 500 kibiców oglądało derby Ziemi Łódzkiej. GKS Bełchatów na swoim stadionie pokonał Widzew 3:1. Mecz Zagłębia Sosnowiec z Odrą Wodzisław zgromadził 2 500 kibiców. Gospodarze nie sprostali przyjezdnym i ulegli 0:2. Polonia Bytom znów na Stadionie Śląskim, tym razem wypełnionym ledwie w 2%. Tylko 1 000 widzów oglądało mecz przeciwko ŁKS-owi, przegrany przez "gospodarzy" 0:1. Nie jest to jednak najgorszy wynik. Najsłabiej wypadł bowiem Groclin, który pewnie pokonał Jagiellonię Białystok 3:1. Co z tego skoro spotkanie obejrzało tylko 500 kibiców.

Ponieważ terminarz wiosennych rozgrywek nie został jeszcze ustalony, pary pierwszej kolejki wiosny podamy w innym razem.

Reklama