Budowlane postępy

źródło: własne; autor: Redakcja

Rok 2008 nadchodzi wielkimi krokami, przyjrzyjmy się zatem, jak na finiszu bieżących dwunastu miesięcy wyglądają place budowy na polskich stadionach.

Reklama

W Bełchatowie, z prawie półrocznym opóźnieniem związanym z koniecznością powtórzenia przetargu, ruszyły wreszcie prace nad budową trybuny "D". Mieszcząca niewiele ponad 1000 miejsc siedzących, w pełni zadaszona, trzynastorzędowa konstrukcja powstaje w miejscu sektora gości i taką też funkcję będzie pełnić po modernizacji. Oddanie trybuny do użytku planowane jest na listopad przyszłego roku.

Przy Reymonta dobiegają końca prace nad budową pawilonu medialnego, mieszczącego się w narożniku,między trybunami "E"i "AB". Obiekt z dnia na dzień nabiera ostatecznego kształtu, trwają prace nad montażem wzmocnionych szyb, którym obłożony będzie "okrąglak". Równolegle posuwa się się wykańczenie wnętrz budynku.

W Bydgoszczy, po ukończeniu stawiania trzech nowych trybun , prace przeniosły się do trzykondygnacyjnego wnętrza sektora "B" oraz na przeciwległą stronę boiska - na sektor "A". Na tym ostatnim, w miejscu zerwanych stopni, tworzona jest nowa betonowa wylewka, dzięki której trybuna nabierze bardziej stromych kształtów. Ostatnim, znacznym punktem bydgoskiej budowy, będzie montaż zadaszenia nad sektorem "B", po jego zakończeniu budowniczym pozostaną jedynie kosmetyczne prace nad wykańczaniem wnętrz, czy montażem krzesełek.

Kameralny obiekt w Sandomierzu, coraz bardziej zbliża się do ostatecznego kształtu. Nad obiema konstrukcjami zaczyna pojawiać się zadaszenie, trwają też prace we wciąż surowym wnętrzu trybuny głównej.

W Lubinie, po zdemontowaniu tablicy świetlnej, zakończyły się też prace nad wyburzaniem wału ziemnego. Na jego miejscu, tuż po Nowym Roku, zacznie piąć się ku górze konstrukcja 3 nowych trybun.

W ślimaczym tempie posuwa się do przodu budowa w Legnicy. Wokół stojącej już trybuny głównej powstają pozostałe trzy konstrukcje. Najbardziej zaawansowane prace trwają nad budową sektora wzdłuż boiska, gdzie na postawione już ściany nośne wykładane są z prefabrykatów stopnie, montaż trybun za bramkami wciąż jest na etapie wylewania fundamentów.

Do tego, nie brakuje też mniejszych inwestycji, jak te na obiekcie wrocławskiego Śląska (remont trybuny głównej, montaż podgrzewanej płyty) czy bytomskiej Polonii (stawianie oświetlenia, budowa podgrzewanej murawy, montaż krzesełek). Na początku przyszłego roku do grona modernizowanych stadionów powinien wrócić też obiekt Lecha, na którym ruszy dobudowa trzeciego piętra II trybuny.

Reklama