Polonia i Ruch będą grać na Stadionie Śląskim

źródło: PAP / onet.pl; autor: qvist

Pozostałe do rozegrania w tym roku mecze piłkarskiej Orange Ekstraklasy, których gospodarzem będą Ruch Chorzów i Polonia Bytom, odbędą się na Stadionie Śląskim - poinformowała w poniedziałek prowadząca rozgrywki pierwszej ligi spółka Ekstraklasa S.A.

Reklama

Powodem decyzji jest "wyraźne pogorszenie pogody". W związku z tym wszystkie mecze ligowe muszą odbywać się na obiektach z podgrzewaną murawą. Zarówno Ruch, jak i Polonia, we wniosku licencyjnym wskazały jako obiekt rezerwowy Stadion Śląski.

Do tej pory Ruch i Polonia rozgrywały spotkania jako gospodarze na stadionie w Chorzowie przy ul. Cichej, gdyż obiekt bytomian nie spełniał pierwszoligowych wymagań.

Na razie mamy na głowie sobotni mecz Polska - Belgia. Ale zawsze podkreślałem, że zależy mi na tym, by nasz obiekt był również areną spotkań ligowych. Z pewnością zrobimy wszystko, by śląskim klubom pomóc w kwestii wynajmu - na pewno osiągniemy porozumienie w sprawie ceny - powiedział dyrektor chorzowskiego stadionu Marek Szczerbowski.

Polonia Bytom zagra na Stadionie Śląskim z Legią Warszawa (24 listopada, godz. 16.00), Jagiellonią Białystok (1 grudnia, 16.00) i ŁKS Łódź (8 grudnia, 16.00), a Ruch z Groclinem Grodzisk Wielkopolski (30 listopada, 19.00) oraz Cracovią (7 grudnia, 19.00).

Reklama