Pismo do pani prezydent w sprawie stadionu Polonii

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Komisja sportu i rekreacji m.st. Warszawy wystosowała pismo do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z pytaniem, jaki będzie dalszy los inwestycji na stadionie Polonii.

Reklama

Pismo ma wyjaśnić wątpliwości komisji w sprawie dotyczącej tego, jak w przyszłości ma wyglądać obiekt przy Konwiktorskiej. Nie tak dawno na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na tym stadionie prezydent stolicy zapowiedziała budowę stadionu typowo piłkarskiego na 15 tysięcy miejsc. Tymczasem Miejski Klub Sportowy Polonia, który zrzesza sekcje młodzieżowe, postuluje, aby nie ograniczać obiektu wyłącznie do funkcji piłkarskiej, ale położyć wokół boiska bieżnię. Ten postulat poważnie bierze pod uwagę komisja sportu i rekreacji, czeka jednak na zdanie prezydent Warszawy.

Zdaniem przedstawicieli klubu piłkarskiego położenie na Konwiktorskiej bieżni uniemożliwi rozbudowę obiektu do 15 tys. miejsc, a taka pojemność stadionu to niezbędny wymóg, by w 2009 roku uzyskać licencję na grę w ekstraklasie. Zarówno "piłkarze", jak i dyrektor ds. sportu w urzędzie miejskim Wiesław Wilczyński postulują dla MKS Polonia budowę bieżni w położonym w pobliżu stadionu parku Traugutta lub wokół boiska Varsovii, a stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia na Spójni obok Centrum Olimpijskiego.

Reklama