Nowy projekt: Sport_market w Rybniku

źródło: własne

2 stadiony, 6 boisk, hala widowiskowa, pływalnia i lodowisko- to główne obiekty planowanego kompleksu Sport_market w Rybniku. Wszystkie te budynki połączy ze sobą terminal handlowy, a okolica ma się stać regionalnym centrum rekreacji. Taki jest plan zagospodarowania kompleksu rekreacyjnego w dzielnicy Kamień. Władze Rybnika szukają inwestorów chętnych współfinansować projekt.

Reklama

Największym obiektem nowego centrum ma być piłkarsko-żużlowy stadion na 18 000 widzów. Zaraz przy nim, według projektu pracowni Plus8.pl, stanie hala widowiskowo-sportowa. Obiekty połączy terminal. Tym samym terminalem, mijając kąpielisko, goście będą mogli dojść do znajdujących się w pobliżu pozostałych obiektów sportowych: pływalni i lodowiska- oba obiekty będą zadaszone. Całości dopełnić mają stadion lekkoatletyczny, sztuczne boisko, centrum hotelowo-konferencyjne i szkółka piłkarska (zainteresowanie tą częścią wyraził Jerzy Dudek) z kompleksem 6 boisk. Na stawie ma powstać przystań.

Projekt robi olbrzymie wrażenie swoim rozmachem i wielofunkcyjnością, ale te walory czynią go też bardzo drogim. Mimo podzielenia inwestycji na etapy, miasto nie jest w stanie zrealizować Sport_marketu samo, dlatego poszukuje inwestorów, którzy pomogliby wprowadzić projekt w życie. Gdyby udało się rozpocząć realizację w najbliższym czasie, kompleks byłby wymarzonym miejscem na ośrodek treningowy Euro 2012. Mamy nadzieję, że uda się znaleźć partnera do zrealizowania inwestycji.

Reklama