Euro 2012: delegacja UEFA we Wrocławiu

źródło: PAP / onet.pl; autor: Majk

Eksperci UEFA, którzy wizytują trzy polskie miasta pod kątem przygotowań do Euro 2012, odwiedzili w czwartek Wrocław. Celem ich wizyty było zapoznanie się z kwestiami transportu lotniczego, ziemnego, bazy hotelowej oraz służby zdrowia i ratownictwa medycznego.

Reklama

Wrocław zaprezentował specjalną wirtualną podróż po mieście. Tego rodzaju prezentację musiały przygotować także pozostałe wizytowane miasta - Warszawa i Poznań. Eksperci UEFA nie próbowali ukryć zadowolenia, dotyczącego przygotowanych materiałów, otwartości mieszkańców oraz realizacji programu - wyjaśnił przewodniczący zespołu PZPN ds. Euro 2012 Adam Olkowicz.

Ekspert ds transportu lotniczego odwiedził lotnisko we Wrocławiu. Omówione zostały plany dotyczące jego modernizacji i zwiększenia przepustowości. Z kolei ekspert ds. transportu lądowego oceniał plany rozwoju komunikacji w mieście i budowy autostrad oraz obwodnic - dodał Olkowicz.

Przedstawiciele UEFA odwiedzili również kilka hoteli i zapoznali się z funkcjonowaniem ochrony zdrowia w mieście. Zdaniem Olkowicza eksperci UEFA jedynie "obserwują, pytają i notują".

Podobnie jak w przypadku Warszawy i Poznania prezentacje były bardzo profesjonalne. Miasta dały koordynatorom UEFA oczekiwany zasób informacji - ocenił Olkowicz.

20 i 21 listopada grupa odwiedzi Gdańsk. Później do Polski przyjadą eksperci w innych dziedzinach, między innymi bezpieczeństwa. Po ich wizycie powstanie raport, który będzie oceniany przez Komitet Wykonawczy UEFA.

Reklama