Bełchatów: ruszyła budowa trybuny

źródło: gksbelchatow.com; autor: Gutek

Od poniedziałku trwają prace przygotowawcze pod rozpoczęcie budowy trybuny północnej na stadionie GKS Bełchatów.

Reklama

Realizacją projektu zajmie się bełchatowska firma REBUD, która całą inwestycję ma oddać „pod klucz” do 30 listopada 2008 r.

Obecnie trwa etap wygradzania placu budowy, co związało się z koniecznością ingerencji na bieżnię kompleksu sportowego SZSO nr 2 sąsiadującego ze stadionem. Postawione zostanie tam tymczasowe ogrodzenie zewnętrzne.

W związku z rozpoczęciem prac wyłączony z użytkowania będzie dotychczasowy sektor kibiców przyjezdnych. Nie oznacza to jednak, że sympatycy drużyn przeciwnych nie będą mogli oglądać meczów przy Sportowej. Już przed meczem z Widzewem (8 grudnia) powstanie specjalny sektor dla gości na ok. 200 osób. Będzie on umiejscowiony przed telebimem, wyposażony w toalety i punkt gastronomiczny. Obecnie usuwane są z tego miejsca drewniane ławki - ostatnia pozostałość „starego” stadionu.

Kolejnym etapem zasadniczej budowy będzie wykop pod trybunę o głębokości 4 i 2 metrów. Jeśli pozwolą warunki pogodowe jeszcze w grudniu rozpocznie się stawianie fundamentów a od połowy stycznia ruszą prace betoniarskie.

Całkowicie zadaszona trybuna północna, która zamknie bryłę stadionu, będzie wyposażona w 1.068 siedzisk.

Reklama