Małe jest piękne: sześć stadionów za nami

źródło: własne

Wczoraj na naszym stadionowym blogu ukazała się szósta odsłona cyklu "Małe jest piękne". Przez ostatnie półtora miesiąca zaprezentowaliśmy Wam pół tuzina obiektów o skromnych gabarytach, będących jednak wizytówkami swoich miast, miasteczek i wsi. Zapraszamy do krótkiego podsumowania minionych sześciu tygodni.

Reklama

Jako pierwszy zaprezentowany został Stadion MOSiR Zgorzelec, na którym swoje mecze rozgrywa tamtejsza Nysa. Obiekt broni się przede wszystkim niekonwencjonalną strukturą trybuny głównej, niejako wbudowanej w budynek klubowy.

W następnej odsłonie ukazał się obiekt Izolatora Boguchwała - Izo Arena. Świeżo otwarty obiekt robi piorunujące wrażenie, dwie zadaszone trybuny, tablica świetlna, monitoring - to wszystko sprawia, że ten stadion idealnie nadaje się na wizytówkę naszego cyklu.

Tydzień później na blogu ukazała się notka traktująca o Stadionie Łazienkowskim. Mecze tam rozgrywa czwartoligowy Motor Lubawa, zaś na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowe, drewniane zadaszenie, które z pewnością wyróżnia ten obiekt na tle innych.

Czwarty w kolejności był Stadion Przyszłości Rogów. Jest to jeden z niewielu czwartoligowych obiektów posiadających trzy zadaszone trybuny, elektroniczną tablicę wyników i oświetlenie, całość bezsprzecznie wpisuje się w kanon "małe jest piękne".

W kolejnej odsłonie przedstawiony został Stadion OSiR Marklowice, na którym swoje mecze rozgrywa miejscowa Polonia. Elementem wynoszącym ten obiekt ponad przeciętność jest nowoczesna zadaszona trybuna zintegrowana z budynkiem klubowym, otwarta pod koniec zeszłego roku.

Jako szósty obiekt, zaprezentowany został Stadion Ceramiki Opoczno, obiekt remontowany jeszcze w ubiegłym stuleciu, urzekający jednak dużą trybuną główną oraz nowoczesną konstrukcją połączoną z budynkiem klubowym po przeciwległej stronie.

Już za tydzień kolejna odsłona cyklu "Małe jest piękne", zapraszamy na nasz stadionowy blog!

Jeżeli znasz obiekt, który Twoim zdaniem zasługuje by ukazać się w niniejszym cyklu, napisz do nas!

Reklama