Listkiewicz: mecz otwarcia musi się odbyć w Warszawie

źródło: IAR / onet.pl; autor: qvist

Michał Listkiewicz ze spokojem patrzy na dyskusję, która toczy się wokół lokalizacji Stadionu Narodowego w Warszawie. Prezes PZPN odniósł się w ten sposób do propozycji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która chce, żeby raz jeszcze przedyskutować miejsce budowy Stadionu.

Reklama

Michał Listkiewicz, który jest też pełnomocnikiem UEFA do spraw EURO 2012, podkreśla, że najważniejsze jest to, aby Stadion Narodowy powstał i spełniał wszystkie określone kryteria. Zdaniem Listkiewicza to, w którym miejscu powstanie, jest sprawą drugorzędną. Ważne jest spełnienie niezbędnych kryteriów, takich jak budowa dróg dojazdowych i ewakuacyjnych czy umożliwienie szybkiego dotarcia na Stadion z lotniska, dworców i z hoteli.

Michał Listkiewicz przypomina, że mecz otwarcia Mistrzostw Europy w 2012 roku musi odbyć się na stadionie w Warszawie, bo tak zostało zapisane.

Minister sportu Elżbieta Jakubiak jest przekonana, że zmiana lokalizacji Stadionu Narodowego oznaczałaby, że on nigdy nie powstanie - czego konsekwencją może być utrata Euro 2012.

Ostateczna decyzja o lokalizacji obiektu należy do rządu. Jutro prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma przedstawić swoją propozycję możliwych lokalizacji Stadionu Narodowego.

Reklama