Konwiktorska: stadion Polonii na Euro 2012

źródło: KSP Polonia Warszawa SSA / poloniawarszawa.com

- Do końca 2010 roku budowa stadionu Polonii będzie zakończona – zapowiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej, która odbyła się dziś po południu na boisku „Czarnych Koszul”. Obiekt przy Konwiktorskiej ma być stadionem treningowym na Euro 2012.

Reklama

Konferencja poświęcona była przygotowaniom Warszawy do organizacji mistrzostw Europy w związku z uchwaloną dziś przez Sejm ustawą o Euro 2012. – Warszawa będzie przygotowana do organizacji Euro. My nie gadamy tylko robimy, czego przykładem jest widoczna za nami zadaszona trybuna stadionu Polonii – przekonywała Pani Prezydent. Pełnomocnik prezydenta ds. Euro Wiesław Wilczyński (równocześnie dyrektor Biura Sportu) poinformował, że na realizację miejskiego programu budowy obiektów treningowych na mistrzostwa przeznaczonych zostało 690 milionów złotych, z tego 270 mln zł zarezerwowane jest na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy Konwiktorskiej. – Stadion Polonii został już zgłoszony do UEFA jako obiekt treningowy na Euro 2012 – wyjawił dyr. Wilczyński.

Nie przedstawiono na razie harmonogramu dalszych prac na Polonii, Wiesław Wilczyński zapewnił jednak, że wprowadzona ustawa o Euro znacznie przyśpieszy uruchomienie kolejnych inwestycji. – Dzięki poprawce umożliwiającej samorządom tworzenie spółek celowych dla budowy obiektów na Euro będziemy mogli szybciej przygotowywać inwestycje. Stadion Polonii jako obiekt treningowy znajdzie się w gestii takiej spółki – zapowiedział. – Całościowy projekt stadionu Polonii nie jest jeszcze zatwierdzony, ale pracujemy nad nim – dodał.

Reklama