Kielce: powstaje nowe boisko treningowe

źródło: koronakielce.net; autor: Gutek

Każdy klub piłkarski, a szczególnie pierwszoligowy powinien dysponować dobrą bazą treningową – boiskami przez cały rok gotowymi by służyć piłkarzom. Jak wiadomo do tej pory głównym obiektem, na którym ćwiczą zawodnicy Korony jest Stadion przy ulicy Szczepaniaka. Służy on jednak również między innymi drużynom Młodej Korony i Koroneczek, które właśnie tam rozgrywają swoje mecze ligowe. Na szczęście już za kilka tygodni zostanie oddane do użytku kolejne boisko treningowe.

Reklama

Mowa tu o boisku znajdującym się tuż obok Stadionu Kielce przy skrzyżowaniu ulicy Gagarina i Alei Legionów. Trwają tam właśnie prace, o których specjalnie dla serwisu KoronaKielce.net opowiedział pan Wiesław Cecot – kierownik budowy. - W tej chwili jest wykonane przyłącze oświetlenia, fundamenty pod słupy oświetleniowe, instalacja wodna pod zraszacze, a kończymy drenaż boiska. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace polegające na wykonaniu podkładu z kruszywa i kamienia łamanego. Jak się dowiedzieliśmy finisz prac jest przewidziany na koniec września. Wtedy będzie można zobaczyć ich efekty, a zapowiadają się one bardzo pozytywnie. - To będzie boisko o wymiarach 82x41 – opowiada dalej kierownik budowy - najmniejsze z pełnowymiarowych jakie może być, pokryte naturalną trawą. Będzie ono wyglądało jak główne (na Stadionie Kielce – dop. red.) tylko bez podgrzewania płyty. Będzie ono przeznaczone dla pierwszej drużyny. Nie będzie ona musiała już trenować na Szczepaniaka. Po zakończeniu robót za pielęgnację oraz utrzymanie murawy odpowiedzialny będzie kielecki MOSiR.

Jedno boisko nie rozwiązuje oczywiście problemu bazy treningowej dla Korony. Jest to jednak krok w dobrą stronę, a prawdopodobne, że już niedługo ruszy budowa kolejnego, tym razem ze sztuczną nawierzchnią.

Reklama