Bytom: remont stadionu miejskiego

źródło: bytom.pl; autor: Gutek

13 września podpisano umowę między Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu a konsorcjum firm: ELTRANS, Firma Zdzienicki i Zielona Architektura. Firmy te wygrały przetarg na przebudowę stadionu miejskiego, celem jego przystosowania do rozgrywek ekstraklasy piłkarskiej w sezonie 2007/2008.

Reklama

Wykonawcy modernizacji stadionu mają 130 dni na wykonanie wszystkich prac, które zaplanowano na ten rok. Prace obejmują remont płyty głównej boiska, która ma być podgrzewana, następnie zostanie zwiększona liczba krzesełek na trybunach do 3500 miejsc i zainstalowane oświetlenie.

Przetarg został rozstrzygnięty już 3 sierpnia, jednak firma, która go przegrała złożyła 7 sierpnia zażalenie na decyzję i mimo odrzucenia protestu-wykluczony wykonawca odwołał się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wyrok Zespołu Arbitrów z 24 sierpnia potwierdził stanowisko zamawiającego, czyli Ośrodka Sportu i Rekreacji o wykluczeniu wykonawcy, który nie złożył właściwych dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Ze względu na skargę wskazane było wstrzymanie się z zawarciem umowy do upływu ustawowego terminu.Podpisana wczoraj umowa oznacza, że od dziś rusza tak długo oczekiwany remont stadionu przy ul. Olimpijskiej 2.

Reklama