Belfast odrzucił wszystkie propozycje

źródło: własne / BBC; autor: Michał

Rada miasta była bezlitosna dla przedstawionych projektów stadionu narodowego w Orneau Park. Jednocześnie władze zaznaczają, że to nie oznacza rezygnacji z samego pomysłu.

Reklama

Do tej pory dwóch prywatnych inwestorów złożyło swoje projekty budowy w Parku Orneau. Obie propozycje zostały odrzucone, ale jednocześnie rada miasta zachęca inwestorów do powrotu z nowymi propozycjami. Najpierw jednak miasto chce jeszcze raz przyjrzeć się swoim możliwościom. -Badamy ponownie wszystkie możłiwe lokalizacje w Belfaście i wszystkie możliwe opcje. Może to oznaczać całkiem nowy stadion, albo rozbudowę Windsor Park, Casement Park lub Ravenhill.- informuje przewodniczący Bob Stoker. Decyzja o wyborze miejsc odpowiednich dla inwestycji ma zapaść do końca roku.

Budowa stadionu narodowego dla Irlandii Północnej w Orneau Park to główna alternatywa dla proponowanego przez rząd w Londynie obiektu poza miastem. Londyn dąży do budowy stadionu w miejscu byłego więzienia w Maze, 15km od Belfastu. Władze miasta i kibice szukają sposobu na uniknięcie tej propozycji i umieszczenie obiektu w granicach stolicy.

Reklama