Wisła odebrała północną trybunę

źródło: Interia.pl / wislakrakow.com; autor: Majk

Od dzisiaj stadion Wisły Kraków ma oficjalną pojemność 21 tys. widzów. Klub dostał w użytkowanie nową północną trybunę, na której zasiądzie 5,7 tys. widzów. W ten sposób stadion Wisły pod względem pojemności ustępuje tylko Lechowi Poznań, na którego arenę wchodzi 24 166 osób.

Reklama

Wykonawca - Budimex Dromex przekazał we wtorek trybunę Krakowskiemu Zarządowi Dróg, a KZD oddał ją miastu. Z kolei miasto przekazało trybunę w użyczenie Wiśle Kraków SSA na mocy przedwstępnej umowy. Nadal prowadzone są negocjacje dotyczące czynszu za stadion, których sfinalizowaniem będzie podpisanie umowy właściwej.

- Teraz robimy wszystko, aby procedura odbioru trybuny przez policję i straż pożarną przebiegła sprawnie. Jeśli się uda, to już środy sprzedawać bilety na tą część stadionu - powiedział portalowi Interia.pl rzecznik Wisły Adrian Ochalik. - Mamy nadzieję, że już na sobotnim meczu z Lechem frekwencja na stadionie wyniesie 21 tysięcy ludzi, a to już przyzwoita liczba nie tylko jak na polską ligę.

Od rozpoczęcia budowy trybuny D do oddania jej do użytku minęło półtora roku. Tak naprawdę oddano do użytku tylko zewnętrzną jej część - miejsca siedzące i tymczasowe drogi dojścia z tzw. "kołowrotami". Nadal nie jest skończone zaplecze wraz z klatkami schodowymi czy toaletami, o punktach gastronomicznych nie wspominając. Jesienią na trybunę D wchodzić się będzie wąskimi przejściami ulokowanymi po bokach trybuny.

Wbrew zapowiedziom prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oddanie pierwszej fazy inwestycji związanej z nową trybuną przeciągnęło się o 7-8 miesięcy. Grunt jednak, że obiekt już stoi. W związku ze zwiększoną pojemnością wiślackiej areny, która wkrótce ma przyjąć imię Henryka Reymana, dla kibiców "Kolejorza" przeznaczono blisko tysiąc wejściówek.

Końca dobiega procedura wydania zezwolenia by kibiców wpuścić na trybunę północną podczas meczów rozgrywanych przy Reymonta. Natychmiast gdy zostanie ono wydane - do sprzedaży trafią bilety na mecz z Lechem. Przypominamy, że przed sezonem ustalono cenę biletu na zwykły mecz ligowy na trybunę D - wynosi ona 20 zł. Na mecz z Legią bilet kosztować ma 30 zł, zaś wejściówki na mecze Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy będą w cenie 10 zł.

Reklama