Rusza budowa pawilonu multimedialnego

źródło: gazeta.pl / wislakrakow.com; autor: Majk

Radni Krakowa przegłosowali decyzję przyznającą pieniądze na budowę pawilonu multimedialnego na stadionie Wisły. Dziś rozpoczęły się pierwsze prace - pomiary geodezyjne. W poniedziałek do akcji wkroczy Budimex.

Reklama

- Mimo opóźnienia termin zakończenia budowy pozostaje ten sam, czyli do końca roku - zapewnia Andrzej Zaborski, zastępca dyrektora ds. technicznych Krakowskiego Zarządu Dróg.

W czerwcu KZD ogłosił przetarg na budowę pawilonu (miasto, jako właściciel obiektu, jest inwestorem). Jego powstanie to jeden z elementów rozbudowy stadionu Wisły przed Euro 2012. Kraków liczy bowiem, że UEFA zwiększy liczbę miast goszczących finalistów.

Do przetargu stanęła tylko firma Budimex. Podpisanie umowy przeciągało się, bo w międzyczasie zmienił się koszt budowy - ostateczna wersja głosi, że będzie to 12 mln zł.

Pawilon (tzw. okrąglak) powstanie w narożniku trybun A i E. Jedną z najtrudniejszych do rozwiązania kwestii w przypadku tej inwestycji będzie zabezpieczenie pawilonu od strony trybuny dla kibiców gości.

Reklama