Opóźnia się remont stadionu Polonii Bytom

źródło: Gazeta.pl (Katowice); autor: Michał

Wyniki przetargu na modernizację obiektu przy ul. Olimpijskiej zostały oprotestowane.

Reklama

Według planu bytomskich urzędników remont stadionu (instalacja oświetlenia, dodatkowych krzesełek oraz podgrzewanej murawy) miał rozpocząć się już kilka dni temu. Tymczasem na obiekcie dzieje się niewiele, bo procedura przetargowa wciąż się nie zakończyła. Konsorcjum firm, którego ofertę odrzucono, zaskarżyło wyniki do arbitrażu. - Rozstrzygnięcie powinno zapaść przed końcem sierpnia. Tracimy jednak w ten sposób kolejne dwa tygodnie. Jeżeli zima przyjdzie w tym roku dużo wcześniej, to zrobi się bardzo niedobra sytuacja - ostrzega Damian Gaweł, dyrektor bytomskiego OSiR-u.

Tymczasem, coraz bardziej realna staje się koncepcja ustawienia na stadionie specjalnych kontenerów, które mają w rundzie wiosennej służyć piłkarzom jako zaplecze. - Obejrzałem już podobne kontenery na stadionie Cracovii i muszę przyznać, że zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wstępnie zaplanowaliśmy już nawet, że można by je u nas ustawić za trybuną z zegarem. Wówczas piłkarze wychodziliby na boisko właśnie stamtąd - mówi Damian Bartyla, prezes Polonii.

Dodajmy, że klub chce zatrudnić obrońcę, który mógłby wzmocnić zespół Dariusza Fornalaka. - Ciągle takiego szukamy - potwierdza Bartyla.

Reklama