Nowy stadion na Bemowie

źródło: legia.net; autor: Gutek

W miejscu dwóch zaniedbanych boisk położonych przy ulicy Obrońców Tobruku, nieopodal hali, w której grają koszykarze Legii, oraz kilkaset metrów od siedziby CWKS Legia powstaje nowy stadion piłkarski wraz z boiskiem treningowym oraz zapleczem.

Reklama

Wszystko w ramach międzyszkolnego Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej. Koszt budowy nowego obiektu zleconego przez Dzielnicę Bemowo wyniósł prawie 13 mln złotych ma zakończyć się do końca października tego roku.

Do tej pory w miejscu nowego ośrodka znajdowały się dwa zapuszczone boiska, na których grały jedynie zespoły w ramach Bemowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Czasem też trenowały dzieci z Akademii Piłkarskiej Dariusza Kubickiego. Jednak z roku na rok stan boisk ulegał stopniowemu pogorszeniu, a jedno z nich od kilku lat zupełnie przestało być wykorzystywane. Na ich miejscu kończy się właśnie budowa nowoczesnego ośrodka, który klasą będzie dorównywać podobnym obiektom z Europy Zachodniej.

W skład ośrodka będą wchodzić dwa boiska piłkarskie o wymiarach 105x68 metrów o nawierzchni z trawy syntetycznej. Obok jednego, treningowego będzie znajdować się trybuna dla kilkuset widzów. Obok głównego, wybudowana została trybuna dla około 1000 kibiców, w tym kryty sektor dla kilkudziesięciu VIPów. Spotkania na głównym boisku będą możliwe także po zapadnięciu zmroku ponieważ stadion oświetlany jest przez jupitery stojące na czterech masztach. Pod główną trybuną znajdzie się miejsce na zaplecze socjalno-sanitarne dla sportowców oraz techniczne. Oprócz tego obok ośrodka powstanie parking na około sto samochodów, a także dwie bramy kasowe. Wykonana została także konieczna modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodnokanalizacyjnej, technicznej i telekomunikacyjnej.

Budowa ośrodka pochłonęła niemal 13 mln złotych (bez vatu), a wykonawcą jest konsorcjum firm pod przewodnictwem Budbaumu. Koniec prac budowlanych ma nastąpić z końcem października tego roku i nie wygląda na to aby mogło to się opóźnić. Boiska są już gotowe, trwa wykańczanie trybuny głównej, bram wejściowych oraz parkingu.

więcej na legia.net

Reklama