Nowe stadiony: Rumunia

źródło: własne; autor: Redakcja

Rumuńska liga piłkarska zajmuje obecnie 7. pozycję w rankingu prowadzonym przez UEFA. Występy Steauy, Dinama czy Rapidu w europejskich pucharach dowodzą, że warto zwrócić uwagę kibiców piłkarskich na ten kraj. Dziś prezentujemy Wam spore uaktualnienie naszej kolekcji rumuńskich stadionów.

Reklama

W dziale rumuńskim pojawiły się 124 nowe fotografie prezentujące 10 stadionów. Ogółem na naszej stronie można obejrzeć już 20 rumuńskich obiektów na 184 zdjęciach. Wśród nowo dodanych obiektów znajdują się trzy stadiony pierwszoligowe. Największy z nich to Stadionul Ion Moina – obiekt drużyny U Cluj, która w tym sezonie powróciła w szeregi ekstraklasy. Obiekt ten został zbudowany w 1961 roku w miejscu otwartego pół wieku wcześniej pierwszego stadionu w mieście Kluż-Napoka. Na trybunach o charakterystycznym kształcie litery U może się pomieścić 28 tysięcy widzów. Warto obejrzeć również stadion drużyny UTA Arad oraz kameralny obiekt Glorii Bistriţa. Ten ostatni stadion zwraca uwagę swoim położeniem blisko historycznego centrum miasta, a zarazem otoczony ogromnym parkiem nad rzeką Bistriţa.

Poza stadionami pierwszoligowymi wzbogacamy również znacznie kolekcję stadionów z niższych lig. Wśród nich – co zrozumiałe – najlepiej prezentują się obiekty zespołów, które niedawno grały jeszcze w ekstraklasie, a obecnie rozgrywają swoje mecze w drugiej lidze rumuńskiej. Są to Stadionul Municipal w Bacău oraz bukaresztański Stadionul Regie.

Nie tak dawno – bo jeszcze w 2001 roku ekstraklasa gościła również w Suczawie, gdzie gospodarzem Stadionul Areni był nieistniejący już klub Foresta Suceava. Bogatą pierwszoligową przeszłość ma również Stadionul Ladislau Bölöni. Obiekt ten nosi imię najwybitniejszego piłkarza w historii wojskowej drużyny ASA (obecnie Maris) Târgu Mureş, która po raz ostatni w najwyższej lidze występowała w sezonie 1991/1992.

Obecnie stadiony w Suczawie i Târgu Mureş są miejscem trzecioligowych meczów drużyn Cetatea Suceava i Maris Târgu Mureş. Trzecioligowcem jest również bliski sąsiad tej ostatniej drużyny – klub Trans-Sil Târgu Mureş. Stadiony tych dwóch drużyn dzieli od siebie jedynie… stadion kolejnego trzecioligowca – Gaz Metan Târgu Mureş. Kolekcję dodanych stadionów uzupełnia obiekt trzecioligowej drużyny Avântul Regin.

Zapraszamy do odświeżonego działu rumuńskiego.

Reklama