40 milionów na stadion w Katowicach

źródło: PAP / Onet.pl; autor: Michał

Miasto Katowice stanie się właścicielem działek, na których położony jest stadion drugoligowego klubu piłkarskiego - GKS. Otworzy to drogę do modernizacji obiektu, na którą samorząd przeznaczy w ciągu kilku lat 30-40 mln złotych.

Reklama

Przedwstępną umowę notarialną dotycząca sprzedaży działek podpisali prezydent Katowic Piotr Uszok i prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie Cezary Dominiak.

-To efekt wielomiesięcznych prac. Sprawa była bardzo skomplikowana, w związku z nieuregulowanym statusem gruntów. Teraz możemy myśleć o modernizacji. Są już opracowane jej koncepcje, które należy dokładnie przejrzeć, przed uzyskaniem pozwoleń budowlanych - powiedział Uszok podczas środowej konferencji prasowej. Miasto zapłaci za działki ok. 5,5 mln złotych.

Sprawa przejęcia stadionu "wlokła" się długo, ponieważ miasto nie miało od kogo kupić działek. Najpierw prawo do nich musiał uzyskać WPKiW. Do załatwienia pozostało jeszcze kilka spraw dotyczących działek prywatnych, których właściciele nie żyją. Dodatkową komplikacją jest fakt, iż stadion GKS leży w granicach administracyjnych Chorzowa, toteż wszelkie pozwolenia budowlane będzie wydawał samorząd chorzowski.

-Cieszymy się ogromnie, że w dwa lata po powstaniu naszego klubu (nowego GKS stworzonego przez stowarzyszenie kibiców) sprawa własności i modernizacji stadionu się wyjaśnia. To dobra wiadomość, którą niezwłocznie przekażę drużynie, przygotowującej się do dzisiejszego ważnego meczu ligowego (ze Zniczem Pruszków) - dodał prezes GKS Jan Furtok.

Reklama