Warszawa: trybuna na Polonii będzie gotowa we wrześniu

źródło: Rzeczpospolita

Na stadionie Czarnych Koszul zaczął się najtrudniejszy etap modernizacji obiektu - montaż 20-tonowych elementów stalowej konstrukcji dachu nad główną trybuną. Trzydziestometrowy dźwig zakończył wczoraj instalację pierwszego z trzech przęseł tworzących łuk, na którym oprze się dach.

Reklama

Od strony północnej przęsło zostało zamocowane do 15-metrowego pylonu, od strony południowej na tymczasowej podporze. Dwa kolejne elementy łuku będą instalowane w najbliższych dniach. - Ich montaż wymaga dużej precyzji - mówi dyrektor projektu Robert Raczko.

Wykonawca modernizacji stadionu Polonii, Mostostal Warszawa, prowadzi także remont kapitalny zniszczonych pomieszczeń klubowych pod trybuną główną. Robotnicy skuli już stare kafelki ze ścian i zerwali podłogi. Prace objęły również halę koszykarską. Z kolei dziedziniec zyskał już reprezentacyjną nawierzchnię z kostki.

Wszystkie prace są finansowane przez miasto (23 mln zł). Mają się zakończyć 22 września. Oznacza to, że kibice Polonii w sierpniu pierwsze mecze nowego sezonu będą musieli oglądać z jednej czynnej trybuny - Kamiennej, z zaledwie 2 tys. miejsc.

Mimo, że do zakończenia remontu zostały jeszcze dwa miesiące, klubowi marzą się już kolejne inwestycje. Polonia zleciła zrobienie projektu dwóch nowych zadaszonych trybun za bramkami i pawilonów klubowych umieszczonych przy narożnikach boiska.

- Za dwa lata będą one niezbędne, aby klub uzyskał licencję na grę w lidze. Nawet obecne szatnie są za małe - mówi Jacek Kamiński z biura prasowego KSP Polonia.

Miasto nie zdecydowało jeszcze, czy sfinansuje kolejną rozbudowę Polonii. Zdaniem ekspertów prace kosztować będą kilkadziesiąt milionów złotych.

Reklama