Sukces Sochi inspiruje St. Petersburg

źródło: własne / russiatoday.ru

Drugie co do wielkości miasto Rosji starało się już o organizację Olimpiady w 2004 roku, ale nie zakwalifikowało się do finałowej piątki. Teraz chce się ubiegać o Igrzyska 2020 roku.

Reklama

Gubernator Valentina Matvienko zapowiada, że zajmie się poprawą infrastruktury miasta i kolejne podejście będzie sukcesem. - Przede wszystkim wszyscy jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z tryumfu, jakim jest przyznanie Rosji Zimowych Igrzysk w 2014 roku. Ale nasze ambicje są znacznie większe i nie zamierzamy na tym poprzestać. Sankt Petersburg jest nie tylko atrakcyjny dla biznesu, ale jest także centrum kulturalnym, miastem UNESCO. Wydał też na świat wielu mistrzów. Miasto ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę i startowało w wyścigu o organizację tej imprezy w przeszłości. Naturalnie więc jesteśmy zainteresowani goszczeniem tutaj Olimpiady. Mamy duże doświadczenie w organizacji imprez międzynarodowych, jak Goodwill Games czy szczyt G8.- mówi Matvienko

W przypadku przyznania Pteresburgowi mian organizatora Letnich Igrzysk 2020, jedną z głównych aren będzie supernowoczesny Stadion Sergeya M. Kirova (Gazprom-Arena). Piłkarski stadion o pojemności 62 167 widzów będzie dysponował rozsuwanym dachem i murawą wysuwaną pod trybunami na zewnątrz dla lepszego naświetlenia. Projekt znanego japońskiego architekta Kisho Kurokawy jest już realizowany i będzie gotowy w 2009 roku.

Reklama