Polonia podpisała umowę ze Stadionem Śląskim

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice; autor: Gutek

W ten sposób spełniono wymóg Komisji Odwoławczej ds. licencji.

Reklama

Działacze Polonii Bytom i dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski podpisali w piątek umowę o wynajmie Śląskiego na mecze ligowe. Polonia zagra na tym obiekcie, jeżeli zajdzie konieczność występów na boisku z podgrzewaną murawą. Tym samym wypełniono warunek nałożony na klub przez Komisję Odwoławczą ds. licencji. - Liczymy, że w poniedziałek odbierzemy też pozytywną opinię policji oraz zgodę prezydenta Chorzowa na rozgrywanie spotkań ekstraklasy na stadionie Ruchu - mówi Andrzej Izydorczyk, wiceprezes klubu. - Rozmawiałem na ten temat z prezydentem Markiem Koplem. Usłyszałem akceptację dla występów Polonii w Chorzowie. Pierwszą ligą jednak jeszcze się nie cieszymy. PZPN jest nieobliczalny - mówił w piątek na spotkaniu z kibicami Polonii prezydent Bytomia Piotr Koj.

Jeszcze w poniedziałek przedstawiciele klubu mają ponownie stawić się w Warszawie przed obliczem PZPN-owskiej komisji, by usłyszeć ostateczny werdykt.

Według zapewnień członków Komisji Odwoławczej fani Polonii powinni być dobrej myśli. Działaczom PZPN-u zaimponowało, że szefowie klubu, by uzyskać licencję, pozbyli się w ostatnich dniach ponad 700 tys. zł. długów.

Reklama