Łazienkowska: prace komisji przetargowej

źródło: stadionlegii.pl; autor: Gutek

Od półtora tygodnia trwają prace komisji przetargowej. Ogłoszenie przetargu tuż po pozytywnej decyzji Rady Warszawy nie było możliwe ze względu na obszerność projektu budowlanego przekazanego przez KP Legia Warszawa i konieczność uzupełnienia pewnych szczegółów, jednak można powiedzieć, że prace komisji posuwają się w dobrym kierunku.

Reklama

Zadaniem komisji przetargowej jest ocena projektu budowlanego i takie przygotowanie przetargu, aby było jak najmniejsze pole do składania odwołań i opóźniania rozpoczęcia budowy. W trakcie analizy dokumentacji pojawiła się konieczność wprowadzenia do projektu poprawek, jednak nie są one na tyle poważne aby w konsekwencji nie można było ogłosić przetargu lub prace komisji miałyby się znacznie wydłużyć.

Według nadzorującego przetarg dyrektora Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusza Kopaniaka - projekt się broni - jest na europejskim poziomie i wysoko ocenia go PZPN. Dyr. Kopaniak podkreśla również dobrą współpracę pomiędzy wszystkimi stronami zaangażowanymi w projekt, w szczególności stały kontakt pomiędzy komisją przetargową a biurem architektonicznym JSK. Dyrektor WOSiR stwierdził również, że projekt spełnia wymagania postawione przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz i zaznacza, że nie ma znaczenia czy komisja będzie pracowała jeszcze jeden dzień czy tydzień bo przetarg musi być dobrze przygotowany, a w tyle głowy cały czas mamy termin wiosna 2010 r., który na dzień dzisiejszy nie jest zagrożony.

Reklama