Konwiktorska: Budowa idzie pełną parą

źródło: wielkapolonia.pl

Stadion Polonii to obecnie wielki plac budowy. Prace remontowo-budowlane prowadzone są już na całym obszarze objętym inwestycją. W ubiegłym tygodniu ustawione zostały dolne partie pylonów, stanęły także 12-metrowe stalowe słupy, na których oparta zostanie belka tylnego dźwigara (osadzona będzie nad frontową ścianą budynku klubowego).

Reklama

Gotowe są również żelbetowe słupy, przechodzące przez bryłę budynku w miejscu wejść na sektory A i C, na których również osadzona będzie konstrukcja dźwigara tylnego. Równocześnie trwają prace remontowe w budynku pod trybuną (zamontowano m.in. nowe okna), układana jest nowa nawierzchnia klubowego dziedzińca, rozebrano szpecące stadion szopy przylegające do muru od strony ul. Konwiktorskiej, wkrótce rozpocznie się też rekonstrukcja samego muru. Trwa także odbudowa schodów ewakuacyjnych na południowym i północnym krańcu Trybuny Głównej.

Pylony mają formę stalowych, trójgałęziowych słupów przestrzennych. Na razie ustawione zostały ich dolne partie - o wysokości 15 metrów. Zostanie na nich osadzona belka głównego dźwigara o rozpiętości 117 metrów. Następnym krokiem będzie zainstalowanie górnych elementów pylonów, również o wysokości 15 metrów. Będą do nich umocowane odciągi, na których zostanie podwieszona belka głównego dźwigara.

Na dole trybuny ustawiona została platforma, na której scalone zostaną elementy głównego dźwigara. Pod nimi na bieżni składowane są kratownice, z których ustawione zostaną tymczasowe podpory głównego dźwigara. Dźwigar będzie się na nich wspierał do czasu zamocowania odciągów. Scalanie głównego dźwigara rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na placu budowy są już pierwsze kratownice, z których będzie zbudowany.

Stowarzyszenie "Stadion Polonia"

Reklama