Chorzów: Rozgrzana Murawa

źródło: niebiescy.pl

Polonia Bytom szukała stadionu przez kilka ostatnich tygodni. Padło wreszcie na stadion Ruchu Chorzów. I choć nie spełnia on w pełni I-ligowych wymogów - nie posiada podgrzewanej murawy - to będzie jesienią najbardziej "popularną" areną w ekstraklasie. Pech chciał, że kalendarz gier ustalono, gdy nikt nie podejrzewał, że Ruch i Polonia będą dzieliły się boiskiem. Wyszło na to, że obie drużyny musiałyby grać w Chorzowie w tych samych dniach...

Reklama

- Zastanawiamy się, jak rozwiązać ten problem - przyznał dyrektor bytomskiego klubu, Cezariusz Zając. Oba kluby wypracowały podobne stanowisko. - My będziemy grali w piątki, a Polonia w niedzielę - sugerował dyrektor sportowy "Niebieskich", Mirosław Mosór

C+ mówi veto

Szybko takie plany storpedowała stacja Canal Plus. - Szanujemy naszych abonentów, dlatego nie możemy się zgodzić na rozgrywanie w niedziele meczów innych, niż przez nas wytypowane. Dlaczego? Bo ich skrótów nie można będzie zobaczyć w sobotnich magazynach Liga + - tłumaczy Michał Wiliński, sekretarz redakcji sportowej Canal Plus.

Stanowisko stacji telewizyjnej szanuje spółka Ekstraklasa. - Obowiązuje nas umowa, a kluby doskonalę wiedzą, że podstawowym terminem są soboty. Dlatego w przypadku obu śląskich zespołów w grę wchodzi granie w piątki i soboty - oznajmia Marcin Stefański z departamentu logistyki. I tak w trzeciej kolejce Ruch zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec w piątek, zaś dnia następnego Polonia przyjmie na Cichej Cracovię. - Może się zdarzyć, że C+ zechce pokazać w piątek na żywo mecz Polonii. Wówczas to "Niebiescy" będą grali w sobotę - dodaje Marcin Stefański. Kalendarz rozgrywek będzie zatem na bieżąco weryfikowany.

Debaty kibiców i działaczy

Szczegóły na linii Chorzów - Bytom będą też dopiero dopinane. Wczoraj spotkali się kibice obu drużyn, aby omówić kształt "współpracy". Zanosi się na to, że w życie wejdzie "pakt o nieagresji", bo jak wiadomo nie darzą się oni specjalną sympatią.

Rozmawiać ze sobą będą również działacze obu beniaminków. - Dziś odbędzie się debata, a udział weźmie w niej również policja i inne zainteresowane strony - zapowiada Cezariusz Zając. Na Cichej od początku martwiono się o kondycję murawy. - Dużo zależało będzie od aury. Liczymy też na pomoc Polonii - nie kryje Mirosław Mosór.

Bytomski klub na stadionie Ruchu ma zagrać maksymalnie pięć meczów, z tego trzy będą się pokrywały z terminami spotkań u siebie Ruchu. Polonia już przełożyła na boiska swoich rywali pojedynki z Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin. - O sprzedaż biletów, czy zabezpieczenie pozostałych meczów na naszym stadionie, będą musieli zadbać oczywiście działacze Polonii - rozwiewa wątpliwości Mirosław Mosór.

Reklama