Białystok: Przed pierwszym meczem

źródło: Kurier Poranny; autor: Gutek

Kilka tysięcy miejsc stojących, 280 zadaszonych, osobne pomieszczenia dla obserwatorów PZPN - to wszystko będzie na stadionie do 4 sierpnia.

Reklama

Koszt podstawowych przygotowań do rozpoczęcia rozgrywek w pierwszej lidze wyniesie około 200 tysięcy złotych. Wiele prac wykonają firmy zaprzyjaźnione z drużyną. To będzie prowizorka potrzebna do uzyskania licencji na rozgrywanie spotkań.

Firmy ze Szczecina i Warszawy wygrały z kolei przetarg na oświetlenie stadionu. Na montaż i uruchomienie mają czas do 12 września. Już gotowe sa nowe szatnie dla zawodników, miejsce kontroli antydopingowej i sala na konferencje prasowe.

Magistrat przeanalizował ankiety w których pytał o zmiany w projekcie przebudowy stadionu miejskiego. Architekci zostaną poproszeni o zaprojektowanie widowni jednopoziomowej, przybliżenie jej do boiska, przygotowanie miejsc dla niepełnosprawnych i zaplanowanie łatwego dojazdu i osobnych bramek dla sektora kibiców gości. Stadion docelowo pomieści około 25 tysięcy widzów.

Prawdopodobnie nie będzie projektowany podziemny parking, którego koszt szacuje się na 70 milionów złotych. Sąsiedztwo kampusu uniwersyteckiego i innych inwestycji zapewnić ma wystarczającą ilośc miejsc parkingowych w wymaganej odległości 1500 metrów od stadionu. Zamiast parkingu ma tam szansę powstać boisko treningowe. Cała inwestycja powinna być ukończona w 2011 roku.

Kurier Poranny, 10.07.2007

Reklama