Modernizacja stadionu MOSiR w Jastrzębiu

źródło: Leszek Jaźwiecki - Dziennik Zachodni; autor: Majk

Po wizycie na jastrzębskim stadionie przedstawiciele centrali PZPN ds. licencji 2-ligowych pozostawili jedynie dwa zalecenia. Do pierwszego meczu musi być zainstalowany monitoring, drugie to ogrodzony płotem i zamknięty dla kibiców sektor pokryty trawą naprzeciw trybuny głównej.

Reklama

To wszystko po to, aby kibice nie mogli przemieszczać się po stadionie - tłumaczy kierownik Śleziak i dodaje, że z monitoringiem nie powinno też być problemu.

Administrator stadionu, MOSiR W Jastrzębiu, w tym celu wystąpił już o środki z rezerwy budżetowej Urzędu Miejskiego i jest przekonany, że je otrzyma. Potrzeba na to około 400 tysięcy złotych. Na początek może nie uda się zainstalować wszystkich kamer, ale co najmniej cztery będą. Docelowo ma być ich jedenaście. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować około 250 tysięcy złotych.

Monitoring wizyjny będzie gotowy do końca lipca - zapewnia zastępca dyrektora MOSiR Michał Szeląg. - Zdążymy także z wygrodzeniem sektora naprzeciw trybuny głównej. Dodatkowo ustawimy kilka kabin sanitarnych. Konieczna będzie także wymiana stalowych bramek na posiadające atest słupki aluminiowe. Zgodnie z zaleceniem policji zostanie także zmodernizowane ogrodzenie wewnętrzne.

Zbudowany przed 15 laty stadion w Jastrzębiu ma od początku instalację podgrzewania murawy(drugą w Polscę po stadionie ROWu w Rybniku), ale jak do tej pory nikt z niej nie korzystał. Na razie nie ma także takiego wymagania dla drużyny w II lidze.

To jest instalacja aluminiowa, więc przez tyle lat nie powinna ulec korozji - uważa kierownik nowego drugoligowca. - Sprawdzaliśmy ostatnio i mogę zapewnić, że wygląda jak nowa. Podłączenie to jedynie kwestia nowego transformatora. Stadion posiada także oświetlenie, jednak jego jakość nie jest najlepsza i myśli się także o jego modernizacji.

W ostatnim czasie wymieniliśmy około 40 opraw, pomalowaliśmy jeden słup, w kolejce czeka drugi - wylicza Michał Szeląg. - Koszt wymiany jednej oprawy, składającej się z żarówki i osprzętu to około 1200 złotych. Nie ma również problemów z widownią. Na trybunach stadionu w Jastrzębiu może zasiąść wygodnie 7 tysięcy kibiców, a w porywach nawet o trzy tysiące więcej.

Grała tam reprezentacja: W 1992 roku gościły na stadionie w Jastrzębiu reprezentacje Polski i Czechosłowacji. Był to ostatni oficjalny mecz reprezentacji Czechosłowacji przed podziałem państwa. Mecz zakończył się zwycięstwem Polski 1:0 po bramce Warzychy.

Reklama