Miasto chce zabrać 3 mln zł ze stadionu Odry

źródło: ; autor: Michał

Prezydent Ryszard Zembaczyński chce zabrać 3 mln zł przeznaczone na modernizację stadionu Odry Opole i wydać je na remonty dróg.

Reklama

Trzy tygodnie temu prezydent Ryszard Zembaczyński przedstawił plany budowy nowego kompleksu treningowo-sportowego: stadionu na 15 tys. osób, dwóch boisk treningowych, hali sportowej, ośrodka rekreacyjnego i parkingu. Jednocześnie zapowiedział wstrzymanie inwestycji w stadion przy ul. Oleskiej; miała tam powstać podgrzewana murawa za trzy miliony zł. - Mam nadzieję, że radni nie będą chcieli tych pieniędzy wydać na inny cel. Teraz musimy już kumulować środki na planowane inwestycje sportowe - przekonywał trzy tygodnie temu prezydent Zembaczyński.

Teraz jednak sam złożył projekt przesunięcia tych pieniędzy na remont dróg. Dlaczego zmienił zdanie? - Przekonała mnie siła argumentów Miejskiego Zarządu Dróg. Teraz wszystko zależy od tego, jak będą głosować radni - mówi Zembaczyński.

Dodał, że nie należy się spodziewać, by w przyszłym roku ruszyła budowa kompleksu, inwestycja pozostanie prawdopodobnie na etapie projektowym. Jeśli projekt prezydenta przejdzie, ucieszą się kierowcy i mieszkańcy kilku ulic, którzy doczekają się w końcu remontów dróg (patrz niżej).

Przewodniczący rady Sławomir Brzeziński jest przeciwny zabraniu pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w obiekty sportowe. - Przy działaniu w taki sposób nowy stadion nie powstanie nigdy, nie posuniemy się ani o krok do przodu - mówi Brzeziński.

Projekt korekty budżetu będzie głosowany na najbliższej sesji pod koniec czerwca.

Autor: Arkadiusz Kuglarz, Gazeta Wyborcza Opole, 18.06.2007

Reklama