Buenos Aires: kibic zginął w zamieszkach

źródło: własne / Reuters; autor: Michał

Po przyznaniu karnego dla prowadzących gości, kibice Nueva Chicago wtargnęli na boisko i rozpoczęli wymianę ognia z przyjezdnymi. W ruch poszły butelki, kamienie, bandy, pręty- wszystko co było pod ręką. (zobacz!)

Reklama

Efektem zajść jest jedna ofiara śmiertelna, 14 rannych i prawie 80 zatrzymanych. -Mężczyzna w wieku 41 lat został zabity. Przywieziono go z poważnymi obrażeniami głowy i niestety nie udało się go uratować.- mówił przedstawiciel pogotowia, Alberto Crescenti dla lokalnego radia.

W momencie przyznania karnego drużyna Nueva Chicago przegrywała z CA Tigre 1:2, co relegowało ją do drugiej ligi, a klub dopiero co awansował rok temu. Swą frustrację kibice postanowili wyładować, wbiegając na boisko. Stamtąd skierowali się pod sektory przyjezdnych, z którymi zaczęli obrzucać się różnymi przedmiotami. Podczas gdy większość sympatyków obu klubów próbowała opuścić stadion, chuligani nie dawali za wygraną. Robili użytek z kamieni, butelek i wszystkiego, co można było wyrwać i cisnąć w przeciwnika. Prawdopodobnie ofiara zajść zmarła na skutek uderzenia jednym z tych przedmiotów. Po meczu zamieszki przeniosły się poza stadion.

Reklama