Stadion X-lecia: nie będzie już rozmów COS z kupcami

źródło: sport.pl / PAP

Centralny Ośrodek Sportu odwołał zaplanowane na czwartek rozmowy w kupcami ze Stadionu X-lecia w Warszawie. Zdaniem dyrekcji COS, po definitywnej decyzji ministra sportu o nieprzedłużaniu umowy z dzierżawiącą teren firmą Damis, dalsze rozmowy z kupcami niczego już nie zmienią

Reklama

- Decyzja o nieprzedłużeniu umowy z Damisem jest nieodwołalna. Umowa wygasa 30 czerwca br. i to jest ostatni dzień, kiedy kupcy legalnie handlują na Jarmarku Europa. Jesteśmy zdeterminowani, aby ten teren przywrócić dla sportu w szczególności w kontekście Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 - powiedział minister sportu Tomasz Lipiec.

- W gestii miasta jest przedłożenie kupcom innych propozycji lokalizacji targowiska, o czym Centralny Ośrodek Sportu informował Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz w piśmie z dnia 13 grudnia 2006 r. Ministerstwo Sportu również angażuje się w tę sprawę - podkreślił Lipiec.

Minister poinformował także, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na projekt architektoniczny Narodowego Centrum Sportu. - Chcemy, aby jeszcze w tym roku została wbita "pierwsza łopata" pod budowę tego obiektu - powiedział minister sportu.

Jak poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Sportu Katarzyna Doraczyńska, nie jest jeszcze znana dokładna data ogłoszenia konkursu, bowiem w resorcie analizowane są obecnie prawne warunki konkursu. Z uwagi na spodziewane duże zainteresowanie udziałem w konkursie renomowanych pracowni architektonicznych, w tym wielkim projekcie warunki udziału muszą być precyzyjnie określone, aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych protestów.

Zgodnie z umową dzierżawy zarządzająca tzw. Jarmarkiem Europa firma Damis ma miesiąc na uprzątnięcie terenu targowiska z pozostałości po punktach handlowych. Do końca lipca teren przyszłego Narodowego Centrum Sportu w Warszawie powinien więc już być przywrócony do stanu sprzed wprowadzenia się tam tysięcy kupców.

Reklama