Nowy stadion dla Club Brugge

źródło: własne

W belgijskiej Brugii powstanie nowy stadion. Po badaniach rynku klub stwierdził, że może sprzedawać prawie 40 000 karnetów rocznie i zamierza budować nowy obiekt. Rozbudowa obecnego byłaby nieopłacalna. (film)

Reklama

Nowy stadion ma mieć ok. 45 000 miejsc siedzących. Obok znajdzie się olbrzymie centrum handlowe o powierzchni 45 000 m2, a całość otoczy aż 9 000 miejsc parkingowych. Dodatkowo do kompleksu podprowadzona zostanie linia kolejki miejskiej. Dzięki budowie centrum handlowego inwestycja może być finansowana przez prywatnych inwestorów, którzy po ukończeniu inwestycji mogliby na nim zarabiać. Gdyby Brugia chciała rozbudować obecny obiekt (Jan Breydel Stadion), musiałaby bazować na mniej dostępnych środkach publicznych. Dodatkowo, po obliczeniach okazało się, że rozbudowa starego obiektu do oczekiwanych rozmiarów byłaby nawet o 20mln € droższa, niż nowy stadion. Dokładny projekt oraz kosztorys powinien zostać zaprezentowany w lipcu.

Jan Breydel Stadion został otwarty w 1975 roku. Od tego czasu przeszedł zaledwie kilka modernizacji, z których najważniejsza miała miejsce w 1999, przed organizowanymi w Belgii i Holandii Mistrzostwami Europy. Zabudowano wówczas wszystkie narożniki i poprawiono infrastruktrę dla mediów oraz VIP-ów. Club Brugge to już drugi zespół w Belgii, który zamierza dojść do granicy 40 000 miejsc na stadionie. Pierwszy takie plany ogłosił Anderlecht, którego projekt zakłada dobudowę kolejnej kondygnacji na obecnym Constant Vanden Stock Stadion właśnie do 40 000 siedzisk. Mamy nadzieję, że oba projekty pokażemy już niebawem, a tymczasem prezentujemy film informacyjny na temat nowego stadionu w Brugii. Niestety wersja językowa będzie zrozumiała dla nielicznych, jednak video daje ogólny ogląd inwestycji.

Reklama