Lublin: Stadion będzie miał trybuny dookoła

źródło: Gazeta Wyborcza - Lublin; autor: Majk

Wiadomo już, że zmodernizowany miejski stadion przy al. Zygmuntowskich będzie miał trybunę także od strony lekkoatletycznego stadionu Startu.

Reklama

Nie będzie ona jednak bardzo duża. Zdecydowanie większa część 16-tysięcznej widowni, którą będzie mógł przyjąć lubelski stadion, zasiądzie na trybunach, które powstaną w miejscu tych istniejących dzisiaj.

- Trybuna od strony stadionu Startu będzie minimalnej wielkości. Projektanci planują, że będzie miała kilkaset miejsc - mówi Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapowiada, że projekt lubelskiego stadionu przygotowywany w warszawskim Studiu Projektowym SPAK przewiduje, że od strony stadionu Startu będzie miejsce dla ewentualnej rozbudowy piłkarsko-żużlowego stadionu w przyszłości.

Wiadomo też, że przy okazji modernizacji stadionu nie zostanie skrócony tor żużlowy (czego spodziewała się część kibiców żużla), dzięki czemu byłoby możliwe zbliżenie trybun na łukach do boiska piłkarskiego. - W ogóle nie braliśmy tego pod uwagę, bo nie chcemy odbierać żużlowcom możliwości rozgrywania meczów i trenowania na własnym torze. A każda zmiana długości toru spowoduje dodatkowo skomplikowanie prac modernizacyjnych. Chcemy je przeprowadzić jak najszybciej - tłumaczy Szmit.

Lubelski stadion będzie gotowy w 2010 roku i według zapewnień dyrektora MOSiR spełni wszystkie wymogi Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), dzięki czemu możliwe będzie rozgrywanie meczów międzynarodowych.

Reklama