Liga Mistrzów w Poznaniu?

źródło: gazeta.pl

Lech Poznań nie zdołał zakwalifikować się w tym roku do europejskich pucharów, ale nie jest powiedziane, że ich w Poznaniu nie zobaczymy. Zagłębie Lubin w przyszłym tygodniu zwróci się do z prośbą o udostępnienie poznańskiego stadionu na mecze Ligi Mistrzów.

Reklama

Choć Zagłębie Lubin wywalczyło mistrzostwo Polski i stanie przed szansą awansu do Ligi Mistrzów, nie będzie mogło rozgrywać jej spotkań na swoim stadionie. Pytanie, czy będzie mogło gościć u siebie choćby mecze rundy kwalifikacyjnej - a Zagłębie ma do rozegrania jeden lub dwa takie mecze. O tym zadecyduje delegacja UEFA, która odwiedzi Lubin w przyszłym tygodniu. - Wtedy przekonamy się, ile spotkań rozegramy poza naszym stadionem - mówi prezes Zagłębia Robert Pietryszyn. - Zwrócimy się wówczas do Lecha Poznań z wnioskiem o udostępnienie stadionu na potrzeby europejskich pucharów.

Poznań jest miastem, w którym Zagłębie najchętniej rozegrałoby takie mecze. - Byłoby fantastycznie. Piękny stadion, doskonała atmosfera; nasi kibice przecież się lubią, więc fani Lecha Poznań mogliby pomóc dopingiem przyjaciołom z Lubina - mówi prezes Pietryszyn. Obydwoma rękoma pod pomysłem gry w Poznaniu podpisuje się trener Zagłębia Czesław Michniewicz, niegdyś szkoleniowiec "Kolejorza". - Oczywiście, że będę za tym rozwiązaniem. Powody są chyba oczywiste. Bardzo chciałbym grać w Poznaniu - mówi.

Władze Zagłębia rozważają także inne lokalizacje, np. Kielce, ale prezes Pietryszyn zaznacza: - Zaczniemy z nimi rozmawiać tylko wtedy, gdy odbijemy się od Poznania.

Wygląda na to, że Zagłębie od Poznania jednak się nie odbije. - Na razie klub z Lubina się do nas nie zwrócił, ale już rozmyślamy nad tym, co zrobimy, gdy się zwróci - mówi wiceprezes Lecha Arkadiusz Kasprzak. - Nie mówimy kolegom z Zagłębia "nie", ale, niestety, nie możemy też w tej chwili powiedzieć "tak". To efekt planów remontu naszego stadionu. Jeśli przebudowa nie stanie na przeszkodzie, zapraszamy

Rozbiórka kolejnej trybuny stadionu przy ul. Bułgarskiej ma ruszyć pod koniec wakacji. Czy ruszy? - Chcemy ją rozpocząć najszybciej jak się da - mówi wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz. - Prośba Zagłębia byłaby nowym elementem, który musimy rozważyć. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, czy jest możliwe opóźnienie remontu. Mecze Zagłębia w Lidze Mistrzów są jednak na tyle atrakcyjne, że warto to rozważyć.

Zagłębie w swej pierwszej rundzie kwalifikacji może trafić np. na Glasgow Rangers, Steauę Bukareszt, Besiktas Stambuł czy Rosenborg Trondheim. W kolejnej rywale mogą być jeszcze ciekawsi: FC Liverpool, Arsenal Londyn, FC Valencia, Ajax Amsterdam, Werder Brema, Lazio Rzym, Anderlecht Bruksela czy Benfica Lizbona.

Autor: Radosław Nawrot, Gazeta Wyborcza Poznań, 28.05.2007

Reklama