Nowe projekty: Dawid i Goliat

źródło: własne

Dziś oddajemy w Wasze ręce dwa projekty. Niewielki stadion ŁKS-u Łomża i giganta z Dallas. Docelowo 4 000 miejsc siedzących kontra nawet 100 000. A to tylko jedno porównanie...

Reklama

Stadion w Łomży część prac ma już za sobą. To dzięki temu zawodnicy klubu nie muszą już rozgrywać drugoligowych spotkań na wyjeździe w Grajewie. Jednak najważniejsza część, nowa trybuna główna, dopiero jest planowana. Tempo prac zależy od inwestorów- jeśli Urząd Marszałkowski nie przyzna 2mln zł na modernizację, prace nad główną trybuną rozpoczną się dopiero za rok. W optymistycznym wariancie za rok stadion będzie już gotowy.

Na drugim biegunie jest monstrualny Dallas Cowboys New Stadium, który już powstaje 15 minut od metropolii, w czterystutysięcznym Arlington. Koszt samego tylko budynku to ponad 1,1mld $, co czyni go drugim na świecie po Wembley. Jednak same koszty niezbędnej ingerencji w sieć autostrad, aby skomunikować stadion to już kolejne 270mln $. Nawet jeśli ostateczny koszt nie przebije narodowego stadionu Anglii, to Kowboje z Dallas mają kilka asów w rękawie. Największy na swiecie rozsuwany dach, największe na świecie rozsuwane (uwaga!) szklane ściany na końcach stadionu, łącznie prawie 300 punktów gastronomicznych, 15 000 miejsc o podwyższonym i najwyższym standardzie (4 klasy)... To oczywiście nie koniec, ale na wymienienie wszystkich atutów poczekamy do końca prac, które zakończą się w 2009 roku. Na początek niech Wasze oczy cieszy 18 wizualizacji tego imponującego przejawu amerykańskiej megalomanii oraz ten przygotowany przez klub i architektów filmik z prezentacją obiektu:

Reklama