Nowy Stadion Legii: Rozwiążą i zbadają spółkę

źródło: stadionlegii.pl

Rada Warszawy zdecydowała o rozwiązaniu spółki "Budowa i Zarząd Stadionu Piłkarskiego" oraz przekazaniu do komisji rewizyjnej zadania zbadania działalności spółki. Według radnych jednostka przeznaczona do przygotowania budowy stadionu działała długo, kosztownie i bez efektów.

Reklama

Spółka została założona w 2003 r. jako pomysł administracji prezydenta Lecha Kaczyńskiego na budowę nowego stadionu Legii. Według planów inwestycja miała zostać zakończona w 2005 r., a na czele spółki stanął Leo Turno (zapraszamy do zapoznania się z lekturą wywiadu, udzielonego przez Leo Turno naszemu serwisowi).

Radni obecnej kadencji uznali, że nie ma dla nadal istniejącej spółki, w której miasto stołeczne Warszawa posiada udziały o łącznej wartości 1.851.000 zł., żadnych zadań i zadecydowali o jej rozwiązaniu. Dodatkowo radni uznali, że brak jest wymiernych efektów z długotrwałej działalności spółki i trudno określić na co dokładnie miasto wydało niemałe pieniądze, w związku z czym Rada Warszawy zleciła komisji rewizyjnej zbadanie działalności jednostki kierowanej przez Leo Turno. Komisja ma przedstawić wyniki swojej analizy do końca czerwca 2007 r.

08.03.2007, stadionlegii.pl

Reklama