Kenia wraca na stadion narodowy

źródło: własne / BBC

Stadion Nyayo zostanie otwarty na mecz ze Suazi już jutro. Od 2005 roku obiekt był karnie zamknięty z powodu stratowania nastolatka przed kasami.

Reklama

Do tragedii doszło 18. czerwca 2005. Śmierć młodego chłopca i 15 osób rannych to wynik fatalnej organizacji. Bilety na eliminacyjny mecz MŚ 2006z Marokiem zaczęto sprzedawać dopiero w dniu spotkania. Olbrzymie zainteresowanie spotkaniem przyciągnęło tłumy pod kasy. Ścisku nie wytrzymał nastolatek, kolejnych poszkodowanych uratowano.

Wyłączenie z użytku trwało pół roku, jednak reprezentacja długo nie wracała na Nyayo. Do tego FIFA nakazała rozegranie arcyważnego meczu z mistrzem Afryki- Tunezją, przy pustych trybunach.

Również tym razem istniały obawy, że organizatorzy nie zdołają zapewnić bezpieczeństwa kibicom, ponieważ bilety ponownie sprzedawane będą dopiero w dniu meczu. Jednak tym razem organizatorzy zapewniają, że służby ochroniarskie są przygotowane na tłumy pod kasami przed niedzielnym spotkaniem.

Kenia musi wygrać ze Suazi, aby realnie myśleć o udziale w Pucharze Narodów Afryki w 2008 roku. Gospodarzem Turnieju będzie ghana.

Reklama