Modernizacja stadionu i pierwsze efekty

źródło: Jarek Kopański / arkowiec.com

Na czwartkowej sesji Rady Miasta uchwalono budżet Gdyni na rok 2007. Wśród wielu wydatków i inwestycji zapewne najbardziej interesująca kibica jest ta, która wiąże się z rozbudową stadionu GOSIR. Radni przegłosowali uchwałę na mocy, której w latach 2007 – 2009 zostanie zmodernizowany stadion wraz z poprawą dojazdów i dojścia oraz budową miejsc parkingowych. Wartość całej inwestycji szacowany jest na 80 milionów złotych a w roku bieżącym na ten cel przeznaczono 10 milionów.

Reklama

Jeszcze nie wiadomo, na co w tym roku przeznaczymy tę kwotę, ponieważ nie jest jeszcze znany kosztorys budowy. Myślę, że w ciągu miesiąca takowy otrzymamy i wstępnie będzie można zaplanować przebudowę. Najprawdopodobniej pierwszy etap prac rozpocznie się od strony boiska A (dzisiejsza „klatka”- red.) – tłumaczy dyrektor GOSIR-u Jerzy Jałoszewski.

Z kolei efekty innej inwestycji można zobaczyć na głównej płycie stadionu GOSIR. Od czwartku pracuje zainstalowany w ubiegłym roku system ogrzewania boiska. Mimo intensywnych opadów śniegu wszystko działa bez zarzutu i na płycie zieleni się piękna trawa. Nie powinno zatem dojść do sytuacji z ubiegłego sezonu, kiedy to w Gdyni kilkakrotnie przekładano start piłkarskiej wiosny. Pierwsze spotkanie w tym roku zaplanowano 28 lutego w ramach Pucharu Ekstraklasy kiedy Arka zagra z poznańskim Lechem.

Reklama