Lyon chce zmienić stadion na większy

źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Bigsoccer.com

Wielokrotny mistrz Francji i jedna z czołowych drużyn Europy chce, by po 2010 roku jej mecze oglądało 60 000 widzów. Nie wiadomo jeszcze, czy grac będzie na nowym stadionie, czy na przebudowanym Stade de Gerland.

Reklama

Na wrześniowy mecz Olympique z Realem Madryt klub mógłby sprzedać nawet 120 000 biletów. Mógłby, ale stadion mieści ledwie 40 000. Klub rozważa więc budowę zupełnie nowego obiektu w bliskiej okolicy obecnego. Tutaj jednak na drodze stanął mer miasta, który szanse na zaangażowanie władz ocenił bardzo nisko.-Zbudujemy nowy, wiekszy stadion tylko wtedy, kiedy Lyon wygra Ligę Mistrzów 5 razy z rzedu- nie pozostawia złudzeń rządzący miastem Gérard Coulomb.

Burmistrz ma plan, by zmodernizować stadion zabudowując narożniki i rozbudowując już istniejące trybuny. Tym sposobem stadion może uzyskać oczekiwaną pojemność 55-60 000 miejsc. Za tym rozwiązaniem przemawia także fakt, że stadion niedługo będzie miał już 90 lat. W obecnej formie, mimo renowacji, wciąż zawiera wały, na których kiedyś znajdowały się wszystkie trybuny. Sprawia to, że jest wyjątkowym, historycznym obiektem. Poza tym również kibice woleliby zostać na swojej „ziemi”.

Fundusze na budowę nowego stadionu lub przebudowę Stade de Gerland klub ma zamiar uzyskać między innymi przez wejście na giełdę, czego dokona jako pierwszy francuski klub. Ma to przynieść ok. 100mln € zysku.

Reklama