Hearts mogą powiększać stadion

źródło: własne / heartsfc.premiumtv.co.uk; autor: Michał

Po wielu staraniach szkocki klub będzie mógł rozpocząć przebudowę Tynecastle. Gęsta zabudowa wymusiła przeniesienie kilku instytucji w inne miejsce. Właśnie osiągnięto kompromis w tej sprawie.

Reklama

Rada miasta Edynburga zgodziła się na rozbudowę stadionu przy Gorgie Road, jednak pod kilkoma warunkami. Najpierw klub, wraz z władzami ośrodka szkoleniowego dla dorosłych, przedszkola i magazynu miejscowej destylerni muszą wybrać miejsca, do których będzie można te instytucje przenieść, ponieważ konieczne będzie wyburzenie obecnych budynków. Ustalono już warunki odsprzedaży ośrdoka. Trójstronne porozumienie miasto, klub i destylernia zawarły już w sprawie przeniesienia magazynu whisky. Pozostało znalezienie odpowiedniego miejsca dla przedszkola i Hearts będą mogli składać wnioski o rozbudowę.

-Najważniejszym efektem spotkania jest możliwość złożenia przez Hearts wniosku, który w pierwszym etapie będzie zakładał przebudowę trybuny głównej do pojemności ok. 12 000, zwiększając tym samym całkowitą pojemność stadionu do 26 000.- poinformował przedstawiciel klubu po wczorajszym spotkaniu władz klubu i miasta. Samo przygotowanie gruntów po obecnie stojących tam budynkach pochłonie ok. 6mln Ł, jednak Hearts są zdeterminowani zbudować w swojej historycznej siedzibie jeden z najlepszych stadionów w Europie. Obecnie Tynecastle może pomieścić 18 008 widzów.

Reklama