MŚ 2010: prezydent FIFA rozwiał wątpliwości

źródło: PAP; autor: qvist

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Joseph Blatter ponownie rozproszył obawy, że mistrzostwa świata 2010 r. mogłyby być przeniesione z RPA do innego kraju.

Reklama

We wtorkowym wywiadzie dla niemieckiego magazynu "Sport Bild" szef FIFA zapewnił, że mistrzostwa odbędą się Republice Południowej Afryki zgodnie z planem. "Jestem o tym przekonany i pracujemy nad tym" - powiedział Blatter.

Od kilku miesięcy w mediach pojawiały się pogłoski, że FIFA poszukuje alternatywnego gospodarza MŚ 2010 (wymieniano USA i Niemcy), ponieważ istniały obawy, że RPA jest bardzo spóźniona w swych przygotowaniach do imprezy.
"Do tej pory widziałem większe zaawansowanie przygotowań niż w Niemczech w analogicznym okresie. Na cztery lata przed mistrzostwami w Niemczech było wciąż wiele niepewności. Organizatorzy z RPA muszą tylko wybudować pięć nowych stadionów i poddać renowacji jeden; cztery obiekty są już gotowe" - powiedział szef FIFA.

Blatter także rozwiał obawy dotyczące dużej przestępczości w RPA. "Wszędzie na świecie istnieje przestępczość, ale jeśli się wie, gdzie ona występuje, można podjąć niezbędne środki zapobiegawcze" - dodał Blatter.

Uznał także, że niedostatki w infrastrukturze transportowej w RPA nie stanowią problemu. "Oni (w RPA) mają dobrą technologię, łączność i transport. Oczywiście, nie mają takiej sieci linii kolejowych jak w Europie, ale poprawiają i unowocześniają infrastrukturę transportową" - zakończył Blatter.

Reklama