Rada Warszawy - jest decyzja w sprawie stadionu!

źródło: stadionlegii.pl; autor: qvist

Uchwała w sprawie modernizacji stadionu została przyjęta przez Radę Warszawy!

Reklama

Sesja Rady Warszawy, zaplanowana na dzisiejszy dzień, miała rozpocząć się o godzinie 10:00, jednak o tej porze w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury znacznie więcej było zainteresowanych sprawą stadionu sympatyków Legii i dziennikarzy a radnych można było policzyć na palcach jednej ręki. Ostatecznie tuż przed godziną 11 prowadzący obrady poinformował, że listę obecności podpisało 34 radnych, co oznacza większość pozwalającą na rozpoczęcie obrad. Na sali wśród publiczności zgromadziła się grupa kilkudziesięciu fanów Legii oraz przedstawiciele KP Legia i ITI - Leszek Miklas i Jarosław Ostrowski.

Pierwszym punktem sesji było przyjęcie porządku obrad. Niestety radni nie wzięli pod uwagę sporej części publiczności i mediów, zainteresowanych sprawa stadionu Legii i bez większych oporów zgłaszano kolejne punkty obrad przed wniosek dotyczący zagospodarowania terenów przy ul. Łazienkowskiej 3, szczęśliwie większość z nich nie wzbudziła zainteresowania i nie została ostatecznie wprowadzona do porządku obrad. Nie znalazł się żaden radny chętny do zgłoszenia wniosku o przesunięcie głosowania uchwały dotyczącej rozbudowy stadionu Legii na wcześniejszą pozycję w porządku obrad, również przedstawiciele p.o. prezydenta nie zgłosili takiego wniosku.

Pierwsze punkty obrad przebiegały bardzo sprawnie, jednak punkt 6., dotyczący "dekretu Bieruta", wywołał zażartą dyskusję i licytację, który klub zaproponuje korzystniejsze warunki dla zainteresowanych. Po ok. 2 godzinach i wielokrotnych wystąpieniach tych samych radnych przystąpiono ostatecznie do głosowania, w trakcie, którego gasło światło, ogłaszano przerwy ale wreszcie udało się przejść do kolejnych punktów porządku obrad.

Tuż przed godziną 15 pod obrady przedstawiony został wniosek zmiany uchwały w sprawie zagospodarowania terenów przy ul. Łazienkowskiej 1/3. Głównym tematem stała się propozycja radnego Antoniego Guta (LPR), dotycząca zobowiązania klubu do udostępnienia 10% miejsc dla niepełnosprawnych i dzieci z domów dziecka w cenie 50% nominalnej ceny biletu. Z kolei radny Keller zgłosił propozycję zobowiązania prezydenta do przedstawienia szczegółowego projektu do 15. grudnia.

W końcu ok. godziny 15:30 doszło do głosowania wniosku, dotyczącego zmiany uchwały w sprawie budowy nowego stadionu Legii. W głosowaniu wzięło udział 36 radnych, uchwałę poparło 35 radnych, a przeciw głosował jedynie radny Ciompa (PiS).

Reklama