Ostrów chce mieć ładny stadion

źródło: gazeta.pl

Jest już wstępny projekt, miasto ma dać pieniądze. Pierwszy etap modernizacji obiektu ma pochłonąć 7,5 mln zł. Pieniądze - jeśli w przyszłym tygodniu zdecyduje tak Rada Miasta - mają pochodzić z budżetu miasta na ten i przyszły rok.

Reklama

Obiekt przy ul. Piłsudskiego, na którym mecze rozgrywa żużlowy zespół Intaru Lazur oraz piłkarze Ostrovii, wymaga gruntownej modernizacji. W pierwszej kolejności na stadionie ma powstać nowa trybuna główna z zadaszeniem, sanitariaty na I piętrze budynku klubowego, a także stanowisko dla sędziów i dziennikarzy. Przygotowane zostanie też nagłośnienie, monitoring i oświetlenie. - Takie wymogi stawia przed nami Główna Komisja Sportu Żużlowego - mówi dyrektor KM Ostrów Janusz Stefański.

Poznańska firma Modern Construction Desing, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji pierwszego etapu modernizacji Stadionu Miejskiego, już wcześniej w Starostwie Powiatowym złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie go jeszcze we wrześniu wraz z ewentualną decyzją radnych o przeznaczeniu pieniędzy pozwoli na ogłoszenie przetargu na budowę. Pierwsze prace mogłyby rozpocząć się jeszcze przed nadejściem zimy.

Niewykluczone, że po modernizacji na stadionie będą się również odbywać koncerty i inne masowe imprezy kulturalne. - Stadion ma służyć całej lokalnej społeczności - mówi prezydent Ostrowa Wlkp. Jerzy Świątek.

Reklama