Nowa nawierzchnia stadionu w Bernie

źródło: gazeta.pl

Nowa nawierzchnia trawiasta została położona na płycie stadionu Wankdorf w Bernie. Zabieg ten ma na celu stworzenie optymalnych warunków do gry uczestnikom finałów mistrzostw Europy, których gospodarzami będą wspólnie Austria i Szwajcaria, oświadczyli organizatorzy ME

Reklama

Na Stade de Suisse Wankdorf odbędą się trzy mecze ME 2008, wyznaczone na 9, 13 i 17 czerwca 2008 r. Obecnie ze stadionu tego korzystają piłkarze BSC Young Berno. Dotąd płyta ich obiektu była pokryta sztuczną nawierzchnią, do której gospodarze stadionu mają powrócić po mistrzostwach Europy.

Stadion Wankdorf przeszedł do historii futbolu, jako arena meczu finałowego mistrzostw świata w 1954 roku, w którym Niemcy sprawili olbrzymią sensację wygrywając z uznawaną wówczas za najlepszą na świecie jedenastką Węgier 3:2.

W 2001 roku stadion został generalnie zmodernizowany - powstał nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt - z restauracjami, centrum handlowym i pomieszczeniami szkolnymi - mogący pod krytymi trybunami pomieścić na miejscach siedzących 30.000 widzów.

Reklama