Mecz z Portugalią na Stadionie Śląskim już za 30 zł!

źródło: Gazeta Wyborcza

Będą tańsze bilety na październikowy mecz z Portugalią. W poniedziałek PZPN zadecydował o znacznej obniżce cen. Na Stadion Śląski wejdziemy już za 30 zł.

Reklama

W poniedziałek w PZPN-ie trwała kontrola Ministerstwa Sportu. Dlatego Zdzisław Kręcina, sekretarz generalny związku, dopiero wieczorem potwierdził, że w trybie roboczym została podjęta decyzja o redukcji cen. - Za najtańszy bilet kibice zapłacą 30 zł. Pozostałe bilety będą kosztować 40, 60, 150 i 200 zł. Mam nadzieję, że obniżka cen sprawi, że 11 października na Śląskim frekwencja dopisze - powiedział Kręcina. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić prezydium PZPN-u, ale to już formalność.

Przypomnijmy, że z Portugalią w eliminacjach ME zagramy na Śląskim 11 października. Pierwotne ceny biletów zostały oficjalnie ogłoszone pod koniec sierpnia. Miały one kosztować od 50 do 400 (loża honorowa) zł. Portugalia, czwarty zespół mistrzostw świata, z takimi gwiazdami jak Deco czy Cristiano Ronaldo, to atrakcyjny rywal. Sytuacja skomplikowała się jednak po meczach z Finlandią (porażka w marnym stylu) i Serbią (kiepska frekwencja na stadionie w Warszawie). Wizja pustych trybun na chorzowskim stadionie (przygotowano 47 tys. miejsc) sprawiła, że zarząd województwa śląskiego, przy poparciu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, wystąpił do prezydium PZPN-u o obniżkę cen biletów.

W internecie bilety miały się pojawić już na początku września w witrynie kupbilet.pl. Marcin Krysiński, prezes firmy Less z Rudy Śląskiej, która zarządza systemem kupbilet.pl, wyjaśnia: - Od dawna jesteśmy technicznie przygotowani do sprzedaży biletów. Rozpoczniemy ją, jak tylko dostaniemy sygnał od organizatorów meczu. Zależy nam, żeby kibice mieli jak najwięcej czasu na kupno biletów. Kiedy latem sprzedawaliśmy je na siatkarską Ligę Światową, to ludzie obudzili się po dwóch zwycięstwach naszej reprezentacji w USA i następnego dnia mieliśmy milion wejść do systemu. Nie chcielibyśmy znowu zbierać batów z powodu zawieszenia serwera.

Reklama