Europejskie puchary - przed meczami polskich drużyn

źródło: własne

W najbliższych dniach czekają nas wyjazdowe występy trzech polskich drużyn w europejskich pucharach. Legia Warszawa i Wisła Płock pojadą na Ukrainę, a Wisła Kraków zagra w Austrii.

Reklama

Najwcześniej, bo już jutro o godzinie 18:30 czasu polskiego swój występ rozpocznie Legia. Mecz eliminacyjny Ligi Mistrzów z Szachtarem odbędzie się w Doniecku na stadionie Olimpijskim, na którym Szachtar już od kilku sezonów rozgrywa swoje mecze. Bilety na mecz kosztują od 5 hrywien (łuki za bramkami i dolne rzędy trybun wzdłuż boiska) poprzez 10, 20, 40 i 80 hrywien (trybuny, w zależności od miejsca) aż do 150 hrywien na sektor VIP. Warto jednak zaznaczyć że spośród 25 618 wejściówek aż 15 132 to te najtańsze. 5 hrywien, które trzeba wydać na taki bilet to zaledwie około 3 złote. Fani Szachtara mają jednak prawo narzekać na drogie bilety. Za najtańsze wejściówki na mecze ligowe płacą 2 hrywny (ok. 1,20 zł), a jeszcze w zeszłym sezonie najtańszy bilet kosztował 0,5 hrywny - 30 groszy! Wybierający się na mecz kibice Legii swoje wejściówki otrzymują od warszawskiego klubu bezpłatnie.

W czwartek czekają nas emocje związane z meczami pucharu UEFA. O 17:00 naszego czasu na murawę stadionu w Odessie wybiegną piłkarze miejscowego Czornomorca i Wisły Płock. Bilety na to spotkanie kosztują od 10, 20, 30, 50 i 70 hrywien. Nie mamy informacji na temat dystrybucji samych biletów w Polsce, na stronach płockiej Wisły można natomiast znaleźć ofertę wyjazdu do Odessy. W całkowitą kwotę 300 złotych wliczony jest koszt wejściówki na mecz.

Jako ostatni rozpoczną swój mecz zawodnicy Wisły Kraków. Wyjazdowe spotkanie z SV Mattersburg zaplanowano na godzinę 20:45. Jak już informowaliśmy, mecz odbędzie się w Wiedniu na Ernst-Happel Stadion. Bilet normalny na sektory gospodarzy kosztuje 22 euro, ulgową wejściówkę przeznaczoną m.in. dla emerytów, uczniów i studentów można nabyć za 17 euro. Dla dzieci poniżej 15 roku życia przygotowano bilety po 5 euro. Bilety na miejsca dla VIP-ów kosztują 140 euro, a dla osób poniżej 18 lat - 50 Euro. Bezpłatny wstęp na mecz mają niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, osoba towarzysząca zapłaci za wejściówkę 10 euro. Klub z Mattersburga przysłał do Krakowa 2 500 biletów, które obecnie są sprzedawane po 70 złotych za sztukę. Bilety które nie zostaną sprzedane w Krakowie będzie można nabyć w kasach wiedeńskiego stadionu po 17 euro.

Reklama