Stadion w Kielcach otwarty

źródło: własne / gazeta.pl; autor: qvist

Na inauguracje stadionu Korony w meczu z Zagłębiem przybyło 13 tys. kibiców. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przed meczem stadion został poświęcony przez księdza. Po pierwszym gwizdku inauguracyjne kopnięcie Grzegorza Piechny rozpoczęło historyczne spotkanie. Pierwszą bramkę na nowym stadionie strzelił w 55 minucie Dawid Plizga. 3 minuty później wyrównał Krzysztof Gajtkowski. Kibice Korony spisali się na medal tworząc przez całe spotkanie "święto" na trybunach.

Budowa kieleckiego stadionu rozpoczęła się oficjalnie 22 listopada 2004 roku od rozbiórki stadionu Błękitnych Kielce, w miejscu, w którym powstał nowy obiekt. W ciągu kilkunastu miesięcy powstał całkowicie zadaszony, dwukondygnacyjny stadion o pojemności 15 500 miejsc siedzących. Będący własnością miasta stadion został wyposażony w podgrzewaną płytę boiska i sztuczne oświetlenie o mocy 1411 luksów. Obiekt spełnia wymogi Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Koszt budowy kieleckiego stadionu wyniósł 48 milionów złotych. 17 milionów pochodziło z pieniędzy Gminy Kielce, reszta środków pochodziła z dotacji.